skip to Main Content

plastiky

Tomáš Dolejš

 

Tomáš Dolejš s kovem vyrůstal a zatím to vypadá, že se stane jeho celoživotní vášní. Své sochy často tvoří z ocelových plechů a drátů, které opatřuje rezavou patinou. Na Tomášově práci se nám líbí jistá grafičnost a také lehkost, kterou si jeho díla zachovávají navzdory své nadživotní velikosti.

Karel O. Hájek

 

Sochař Karel O. Hájek vkládá do svých bronzových figurálních soch malá tajemství a jemné vtípky. Jeho plastiky do našeho katalogu vnáší klasickou eleganci, kterou korunuje prvotřídní zpracování.

Tomáš Havránek

 

Tomáš Havránek je všestraný výtvarník, který pracuje s keramickou hlínou, dřevem i kovem. Pro náš katalog jsme vybraly Tomášovy kovové sochy, ve kterých spojuje různé „poklady ze šrotišť“ a vytváří z nich hravé a poetické objekty.

Mona Lipi

 

Profesor Boris Jirků o jejím díle: „… její outloň váhavý, chvostan bělolící, urzoun, kapybara, babirusa, surikata a další jsou vlastně bajkami, kdy zvířátka jsou podobenstvím a nadsázkou lidských vlastností a jejich milým křivým zrcadlem. Není to prvoplánová jednopohledová karikatura, ale soliterní plastika nabízející plnou sochařskou formu ze všech stran, umocněnou kvalitními ušlechtilými materiály, jako jsou glazovaná keramika, nebo patinovaný bronz. Její práce jsou pozitivní zprávou a to v dnešní době, není věru málo…“

 Ivana Šrámková

 

Skleněné plastiky Ivany Šrámkové jsou výjimečné nejen svou výtvarnou formou, ale i použitým materiálem a technologií, díky které vznikají. Jak sama autorka říká: „Použití skla na výrobu soch je hodně specifické, neboť jeho zpracování vyžaduje velikou zkušenost a dovednost.“ I přes tuto náročnost vtiskává Ivana Šrámková svým sochám život, hravost i vtip. Pro náš katalog jsme z její rozmanité tvorby vybraly sérii ptáčků, kteří nás uchvátili svojí bezprostředností a barevností svého „peří“.

Jasan Zoubek

 

„Putuji krajinou a dívám se. Pozoruji oblohu. Vyhýbám se shlukům domů a lidí, rád nacházím samoty a potkávám jednotlivce. Líbí se mi kraje pusté i obdělané, rovina i vrchoviny. Čichám jejich v roce se měnící vůně. Nacházím aleje lemující již neexistující cesty, kříže značící bývalé křižovatky, zplanělé stromy vytyčující dávno zaniklé usedlosti. Představuji si děje, které krajina prožila. Myslívám na nekonečno, konečno a Boha, byť nejsem s to porozumět. Téměř každý večer hledám první hvězdu a zapaluji oheň. Svůj čas dělím mezi práci a snění.

Eva Zoubková

 

Eva Zoubková pracuje převážně s hliníkem a mědí, ze kterých vytváří éterické plastiky inspirované přírodou – listy, můry a motýly. Její objekty se při zavěšení do prostoru lehce vznášejí a velmi jim sluší hra se světlem.

Zaujalo vás některé z těchto děl? Kontaktujte nás.

Back To Top