skip to Main Content

obrazy

Zoltán Agócs

 

Zoltán Agócs (1988) vystudoval Akademii umění v Banské Bystrici a věnuje se převážně malbě. Jeho obrazy ukazují střípky z příběhů neznámých hrdinů všedního dne. Hrají si u jezírka, otevírají tajné dveře, jen tak klábosí… A to vše v tlumených, uklidňujících, snových barvách. Vedle skvělého provedení nás zaujaly právě ty nekonečné varianty jednotlivých příběhů, které v obraze nakousne, ale nedopoví…

San C.Starling

 

San C.Starling je navzdory exotickému jménu rodilá Pražačka, která momentálně žije a tvoří v Německu. Její abstraktní obrazy nás okouzlily kombinací živých barev a jemných struktur.

Martin Feri

 

Martin Feri maluje své geometrické obrazy na ocelový plech. Vedle skvěle vystižených trojrozměrných objektů jim jedinečnou tvář vdechuje také technika, kterou používá. „Řízené rezavění“ tvoří originální struktury, které jsou základem obrazu. Ty pak na finálním díle jemně prosvítají nebo hrají jednu z hlavních rolí.

GEOMETR

 

Za značkou GEOMETR stojí textilní výtvarnice Linda Kaplanová a Klára Spišková. Jejich tapiserie vznikají propojením tradiční techniky tkaní s moderním přístupem. Používají svou originální technologii, při které malbu nanášejí na nataženou osnovu na tkalcovském stroji a ručně barví i příze do útku.

Jitka Kopejtková

 

Jitka Kopejtková vytváří převážně klasické papírové koláže, známé jsou ale i její asambláže kombinující papír se „sešlápnutými“ plechovkami. Hlavními hrdinkami jejích prací jsou často tajemné krásky, které mají šmrnc. Stejně jako Jitčiny koláže.

 

Ivana a Klára Maškovy

 

Ivana a Klára Maškovy – matka a dcera – výtvarnice, které tvoří pod společnou začkou „livefordetails-art“. Autentičnost jejich děl spočívá v kombinaci materiálů, struktur a barev. Inspiruje je příroda a jejich vlastní fantazie. Často pracují s jednoduchými tvary a liniemi s důrazem na detail. A proto nesmí chybět v našem katalogu.

Jan Svoboda

 

Jan Svoboda (1957) se malbě věnuje už od 80. let minulého století. O svých obrazech plných geometrických tvarů a barevných ploch rozličných struktur říká: „V poslední době nesou moje obrazy stopy po použití nejen štětce a špachtle, ale i smirkových papírů, pilových listů, brusných houní a mřížkových výseků. Ano, mám rád železářství.“ My máme rády éteričnost jeho obrazů, které navozují nadpozemskou atmosféru a pocit lehkosti.

 

Lenka Sýkorová

 

Malířka a grafička Lenka Sýkorová ve svých obrazech zachycuje jemnost a něhu. Motivy k ní přicházejí na toulkách krajinou nebo třeba ve chvílích, které tráví s přáteli. Obrazy, které jsme vybrali do katalogu Art on Stage, mají společné téma – děti a jejich neustálou touhu objevovat a také schopnost radovat se z maličkostí.

 Vlado Vovkanič

 

Vlado Vovkanič se narodil na Ukrajině, od roku 1994 žije v Praze. Jeho tvorba je různorodá. „Nemám vyhraněný styl kresby ani malby, dělám to co mě baví. Důležité je, aby si každý člověk mohl promítnout do obrazu své představy“ říká o své tvorbě Vlado Vovkanič. Pro naši kolekci jsme vybraly několik abstraktních obrazů. Na některých převažují výrazné barvy, jiné kombinují barvy syté s tlumenými – přesně podle energie, kterou chcete svému prostoru vtisknout.

Zaujalo vás některé z těchto děl? Kontaktujte nás.

Back To Top